A 2018. január 10-ei blogbejegyzésem, amely a 2017-ről 2018-ra áthozott szabadságokkal foglalkozott, az év első negyedévében nagy népszerűségnek örvendett. Aztán tavasztól őszig ezt hosszabb olvasottsági szünet követte. Október vége óta azonban újra sokan találnak rá az akkori írásra, amely arra enged következtetni, hogy ismét gondokat okoz a szabadságok tárgyévi kiadása, pedig ez egy fontos munkáltatói kötelezettség.
Talán még mindig nincs minden veszve!
Bár az eddig eltelt 11 hónap talán több lehetőséget rejtegetett a szabadságok kiadására, mint az év végi hajrá időszaka, de ne feledjük, hogy az idei évben megkezdett és a jövő évre áthúzódó szabadságból öt munkanapnyi szabi is még a 2018-as tárgyévben kiadottnak minősül.
Ha viszont valamennyi szabadságot „át kell vinni” jövőre, akkor, mint egyfajta kármentéshez segítenék egy megállapodás mintával. Elsősorban azért, hogy inkább ezt, a munka törvénykönyve által is lehetővé tett megoldást alkalmazd, mint a „nagy klasszikus”, de törvénytelen gyakorlatot: a szabadság „kiírását”, de valójában a munkavállaló munkavégzését. (Bele se gondoljunk, milyen helyzet állhat elő, ha ilyen esetben például munkabaleset következik be!)
A januári blogbejegyzésben leírtak a jogszabályi háttérre még mindig érvényesek, ajánlom annak tanulmányozását is!
Ha megvan benned az elhatározás, hogy alaposan rendet teszel a vállalkozásodban a szabadság kiadás terén, akkor javaslom, kezdj el tárgyalni az érintett munkavállalókkal a megállapodás létrehozásáról.
Mindössze egy „becsületkasszás” ellentételezést kérek Tőled a dokumentumért cserébe. Kérlek, lájkold, kövesd, oszd meg a Facebook oldalamat!
Megosztásod segítségével mások is jó választás elé kerülhetnek a törvényes és törvénytelen megoldások között. A 2019-es év elején egy szabadság tervezési segédlettel is jelentkezem, hátha elkerülhető lesz ezáltal, hogy ugyanez a probléma újra előálljon év végén.
Itt az azonnal letölthető dokumentum: